Jak a proč vznikly ŽIVINA Tahinády

Není to tak dlouho, co mi bylo doma vyčteno, že mamince vyrábím Kimchi a že i naši kluci chtějí svoji skleničku, ale s něčím sladkým a ideálně zdravým. Ke Kimchi se ještě totiž naše děti neprokousaly. Jako základ jsem se rozhodl použít naši vlastnoručně vyrobenou Tahini pastu ze sezamu, která je základem i do ŽIVINA Hummusů, a tu zkoušel kombinovat s různými surovinami. Pražili jsme, mixovali, se synem dochucovali, doslova u linky tancovali. A tak vznikly další 3 příchutě – DATLE, KAKAO a MELASA. Tento lahodný krém získal od syna Patrika pojmenování “Tahináda”, a to mu už zůstalo. Všechny Tahinády jsou 100% přírodní, bez palmového oleje a přidaného cukru.

 

 

Proč ale ráno sáhnout po Tahinádě a krémech od ŽIVINA? 

Věděli jste, že sezam řadí mezi nejstarší koření na světě a skrývá velké léčivé síly? Prospěšných látek bych vám tady mohl vypsat mnoho, ale zmíním jen ty nejhlavnější. Sezam obsahuje vápník, vitamíny B, E, karoteny i kvalitní bílkoviny. Takže sezamové pasty jsou vhodné nejen pro vegany či vegetariány, ale také pro zdravý vývoj dětí. Je vhodný pro lidi s chudokrevností pro svůj vysoký obsah železa.

Mimochodem, dámy, sezam v sobě ukrývá zinek, jenž je stavebním kamenem pevných nehtů a vlasů.

Pokud se řadíte mezi milovníky Nutelly, vyzkoušejte její sokyni Tahinádu Kakao. Chuť je srovnatelná a navíc nemusíte mít výčitky svědomí! Pyšníme se totiž tím, že Tahinády ŽIVINA jsou 100% přírodní, bez přidaného cukru a palmáče.

Kde se vzal, tu se vzal – sezam

První zmínky sahají až dosubsaharské Afriky 3 tisíce let před naším letopočtem a já jeho kouzlo objevil až teď :-) Sezam je jednou z prvních plodin, která se pěstovala pro výrobu oleje. 

K čemu ladí Tahinády?

Tahinády mají skvělé využití na jakýkoliv způsob. Nahradí máslo a hodí se snad do každého receptu. Jídlu dodá krémovitost a pozvedne jeho chuť na vyšší úroveň. My je máme rádi na lívanečky, krekry, ale i na různé obilninové kaše či do jogurtu, třeba kokosového. Kaše a jogurt vždy doplníme vitamíny v podobě sezónního ovoce (jahody, maliny, jablka,...) nebo jen tak na lžičku. A proto malá rada na závěr: Pozor, jsou návykové! 

Martin, zakladatel ŽIVINA

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení