Z důvodu nemoci je dnes infolinka nedostupná, napsat nám můžete na info@zivina.cz - děkujeme za pochopení a zdravíčko všem!

Teriyaki udon nudle jako od šéfkuchaře do 15 minut

Uvařit si doma asijské jídlo není jen tak. Základem je vždy dobrá omáčka, jejíž příprava dá ale zabrat. Proto jsme v Živině ve spolupráci se Štěpánem Návratem, majitelem restaurace Pru58 a Café Buddha, připravili různé asijské omáčky za vás. Jídlo jako z restaurace si tak uděláte doma za pár minut a za třetinu ceny. Základem je Teriyaki omáčka. Není to nic jednoduchého, nicméně pro představu vám popíšeme, z čeho všeho jsme Teriyaki omáčku v Přerově uvařili. Použili jsme rýžové víno Mirin, sójovku Kikkoman, badyán, skořici, čerstvý zázvor, houby shitake, česnek, kombu řasu a trochu cukru. Dlouze jsme restovali, vařili a hutná Teriyaki omáčka je hotová. Má kouřovou, lehce ořechovou chuť díky pečenému sezamu a je dokonale vyvážená slanou, sladkou, pepřovou a ovocnou chutí. Díky ní si uvaříte Teriyaki udon za pár minut a chutnat budou jako z restaurace.

 

Recept na Teriyaki udon nudle do 10 minut

    • Vegan
    • Doba přípravy: 10 min 
    • TIP: Balíček na vaření Koupíte tady

 

Co potřebujete na 2 porce:

  • 400 g předvařených udon nudlí
  • Teriyaki omáčku / 1/2 skleničky pro výraznější chuť, 1/3 skleničky pro míň výraznou chuť, třeba když vaříte pro děti
  • 200 g Tofu (nebo jiný protein)
  • Zeleninu, co lednice dala (např. mrkev, pórek, červená cibule, výhonky nebo klíčky, paprika)

 

Jak na to:

1) Restujte

Na plně rozpálené pánvi na nearomatickém oleji (použijeme slunečnicový nebo řepkový) orestujte tofu (nebo jakékoliv maso: kuřecí, kachní, hovězí) tak, aby bylo orestované, ale vevnitř ještě syrové či medium. Během přidávání dalších ingrediencí se tofu dostatečně ještě provaří. Poté přidáme předvařené udon nudle a zarestujeme je. Po minutě restování začneme přidávat jednotlivou zeleninu nakrájenou na 1-2 cm kousky. Dáváme po hrsti od každé. Pórek, mrkev, červená cibule, výhonky, paprika a další zeleninu, co lednice nebo sezóna dala.

2) Přilejte Teriyaki omáčku

Ještě před omáčkou přilejeme 1dcl vody a pak teprve Teriyaki omáčku. Přidáváme cca 1/3 -1/2 skleničky dle toho, jak výraznou chuť udon nudlí požadujete. Za občasného míchání necháme nudle se zeleninou v Teriyaki omáčce povařit. Kdo je omáčkový, nandavá udon nudle dříve, případně je necháme ještě chvíli zredukovat, pokud to máte rádi mazlavější. 

3) Servírujte

Uběhlo sotva 15 minut a jde se servírovat. Teriyaki udon nudle zasypejte opraženým sezamem, nadrobno nakrájenou jarní cibulkou nebo výhonky. 

 

DSC03416-5_2

Zpět do obchodu