Tipy na super grilovačku od profíka

Na grilovačku jsme si pozvali šéfkuchaře Marka Fichtnera, který vám dá žhavé tipy na ten nejlepší burger z trhaného masa, svěží coleslaw, parádní grilovanou zeleninu a taky rybu marinovanou v kari. Mňam, pojďme grilovat!

Super burger s trhaným hovězím a coleslawem

 

burgeer

Klasický burger už vás neba? Zkuste trhaný!

 1. Použijte ideálně hovězí krk nebo hovězí hrudí, kvůli vyváženému poměru tučného a libového. Než hodíte maso na gril, dopřejte mu pokojovou teplotu.
 2. Kus hovězího pěkně namasírujte olejem, osolte, opepřete a zprudka opečte na grilu ze všech stran. Pak ho zabalte do alobalu a potřete znovu olejem, aby zůstalo maso pěkně šťavnaté, a nechte ho hezky odpočívat zhruba pět hodin na mírném plameni.
 3. Opečte si rozpůlenou bulku na grilu a maso smíchejte s naší kouřovou BBQ omáčkouKremžskou hořčicí. Když si nejste jistí dochucením, přidejte jednoduše více BBQ omáčky. Mňam!

A co přímo do burgeru nebo k burgeru? No přece coleslaw!

majoooo

 1. Nakrájejte si červené a bílé zelí společně s mrkví na stejně velké nudličky.
 2. Vše promíchejte a přidejte naši rostlinnou Majo s nádechem grilované papriky. A nešetřete s ní. Je fakt boží
 3. Přihoďte Kremžskou hořčici, zakápněte jablečným Octem, který dodá salátu svěžest, osolte a opepřete. Dobře to promíchejte, aby se všechny chutě spojily.

A výsledek? Křupavý a osvěžující coleslaw.

Grilovaný pstruh marinovaný v zeleném kari

ryba

Jednoduchý a osvěžující recept na grilovaného pstruha s trochu netradiční marinádou.

 1. Pstruha omyjte a osušte papírovou utěrkou. Zvenku ho natřete Thajským zeleným kari a nechte ho odpočívat v lednici minimálně 30 minut, aby se aroma kari dobře vstřebalo.
 2. Grilování celé ryby může být ošemetné, ale s tímto jednoduchým trikem se vám to snadno podaří. Před položením ryby na gril potřete rošt olejem nebo rozpůlenou bramborou. To pomůže zabránit přilepení a kůže na rybě tak zůstane hezky vcelku.
 3. Dovnitř pstruha dejte plátky citronu a grilujte dozlatova z obou stran. Servírujte s Čimičuri omáčkou, která vás okouzlí jemnou kyselinkou z limetky a svěží chutí plnou koriandru. Mňam.

Grilovaná zelenina, jak má být

zelenina

Kombinace Padrone papriček, lilku a cukety je hitem této grilovací sezóny.

 1. Nejdříve si na 1,5 cm plátky nakrájejte omytou cuketu s lilkem a smíchejte je s Padrone papričkami, zalijte olivovým olejem, osolte a opepřete.
 2. Vše hezky rozložte na rozpálený gril a opečte z obou stran asi 3-5 minut. Se zeleninou na grilu jinak vůbec nehýbejte.
 3. Všechno dohromady krásně propojí naše Čipotlová omáčka s chutí vyuzených papriček. Mňam.

kvetak

 

S pestrým mixem šesti našich populárních omáček si užijete opravdu nezapomenutelnou grilovačku po celou sezónu. Mňam!

Navíc v pevné kartonové tašce. Vezměte a vyražte! Sada grilovacích omáček.

insta burger