Náš hummus

Cizrna, co dělá tanyny s tahini
Cizrnová pochoutka s jemnou krémovou konzistencí, která je bohatá na zdravé tuky, vitamíny a minerály. Dobrý hummus se chutí nedá srovnat s ničím jiným na světě. Navíc spolehlivě zasytí.
To chci ochutnat
 

Osobní odběr v Praze

 

Vyrobeno v Česku

 

100 % vegan

Nutriční poklad jménem hummus

Hummus v posledních letech dobil srdce i žaludky Středoevropanů a obsadil pražské kavárny. Díky tomu, že spolehlivě zasytí, obstaral i většinu našich svačinek. Zaručeně roztančí i vaše chuťové pohárky.

Náš hummus je lepší sníst, než dorazí hosté. Navzdory svému jménu má nejen lahodnou chuť, ale je také nutričním pokladem. Je dobrým zdrojem rostlinných bílkovin, prospěšných nenasycených tuků, složitých sacharidů s nízkým glykemickým indexem, vlákniny, vitamínů a minerálních látek.

Tuk v hummusu je kombinací polynenasycených a mononenasycených tuků. Oba tyto tuky jsou přínosné pro zdravé srdce. Vláknina vám zase pomůže k delšímu pocitu sytosti a spokojenosti v průběhu celého dne.

Díky svému složení působí hummus protizánětlivě, podporuje trávení, zdraví kostí, hubnutí a dodává tělu energii.

HUMMUS
hummus 1

100 % vegan friendly

Věřte nevěřte, i v Česku se dá sehnat dobrý hummus. Jen to chce zamířit jinam než do supermarketu. Náš hummus je vyroben jen z vody, cizrny, sezamové pasty tahini, česneku, citronové šťávy, kapky olivového oleje, kmínu a soli. Přísaháme, že žádnou chemii či zvíře neviděl ani z dálky, takže je 100% vegan friendly.

Lze ho servírovat jako hlavní chod, přílohu nebo dip. Ideálně při pokojové teplotě. My ho máme nejraději s čerstvou zeleninou a pitou.

Blízký východ u vás doma

Hummus je pokrmem, který pochází z Blízkého východu. První recept na skutečný hummus údajně pochází z 18. století, a to ze syrského Damašku. Samotné slovo hummus je odvozeno z arabského slova himmas, které odkazuje na cizrnu.

Další zajímavostí je, že izraelští a libanonští kuchaři spolu dlouhodobě soupeří o největší hummus světa. Aktuálně vedou Izraelci, kteří ho v roce 2010 uvařili čtyři tuny.

HUMMUS