Nemáte rádi tofu? Zkuste to udělat takhle!

Tofu je samo o sobě jemné a neutrální, díky čemuž perfektně přejímá chuť ostatních přísad, jako jsou koření a omáčky. S naším jednoduchým receptem přeměníte obyčejné tofu na parádní pochoutku. Stačí vám v podstatě jen naše Čipotlová omáčka a křupavé a chutné tofu je na světě.

2-tofu

INGREDIENCE

4-tofu

POSTUP

  • Tofu si osušíme. Nejprve tofu důkladně osušte papírovým ubrouskem nebo utěrkou.
  • Následně natrháme do misky. Natrhané kousky tofu dejte do mísy, kde budete připravovat směs na obalení.
  • Přidáme olej, škrob a sůl. Přidejte 2 lžíce oleje, 3 lžíce kukuřičného škrobu a sůl podle chuti. Misku pořádně protřepejte, aby se všechny ingredience dobře spojily a tofu bylo rovnoměrně obalené.
  • Tofu buď pečeme nebo smažíme. Můžete si vybrat z několika možností: buď pečte tofu 25 minut při 200 °C v troubě, nebo smažte ve fritéze při 180 °C po dobu 20 minut, nebo smažte v oleji na pánvi, dokud nebude tofu křupavé.
  • Dochuťte tofu čipotlovou omáčkou. Na pánvi si rozpálíme olej a přidáme čipotlovou omáčku. Přiveďte k varu, dokud se omáčka nezahustí, a poté vmíchejte smažené tofu. Nechte chvíli povařit, aby se všechny chutě spojily.
  • A je hotovo. Hotové tofu podávejte s rýží, quinoou nebo zeleninovým salátem. Dobrou chuť!

1-tofu

Doufáme, že jste si na tomto receptu pochutnali stejně jako my! My tofu jednoduše milujeme. Perfektně přejímá chuť ostatních přísad a navíc je bez cholesterolu, má minimum sodíku a obsahuje kvalitní bílkoviny. Tak zase příště na viděnou.