Objevte Exotiku: Smažené rýžové kuličky plněné thajskou bazalkou a tofu

Tento recept je ideální pro všechny milovníky exotických chutí a zdravé stravy. Kombinace křupavé rýže, aromatického pesta a jemného tofu vytváří nezapomenutelný gastronomický zážitek, který potěší vaše chuťové pohárky. Navíc je příprava rychlá a jednoduchá, takže se do ní můžete pustit i při nabitém rozvrhu. Pojďme tedy objevit tajemství těchto lahodných kuliček!

Celková doba přípravy: 55 minut

Suroviny:

Na kuličky:

Na obalení:

 • 40 g strouhanky
 • 30 g pomletých nesolených arašídů

Na ozdobu:

Postup:

 1. Příprava rýže: Uvařte rýži dle návodu a dejte stranou.
 2. Smažení cibule: V hluboké pánvi rozehřejte arašídový olej a pozvolna na něm smažte jemně nasekanou cibuli, dokud nezačne zlátnout.
 3. Přidání rýže: Přidejte uvařenou rýži a smažte cca 10 minut. Přilijte vodu a nechte ji vyvařit, aby rýže byla lepkavá. Pro ještě lepší lepkavou konzostenci vmíchejte kukuřičný škrob, důkladně zamíchejte a nechte vychladnout.
 4. Příprava arašídů: Na mírném ohni opražte na pánvi nesolené arašídy. Polovinu z nich nasekejte nahrubo, druhou polovinu pomelete na jemno.
 5. Plnění kuliček: Smíchejte najemno nastrouhané tofu, pesto, nahrubo nasekané arašídy a česnek. Osolte a opepřete.
 6. Tvarování kuliček: Do navlhčené dlaně vložte polévkovou lžíci rýže, vytvořte důlek, naplňte cca 2 čajovými lžičkami směsí z tofu a vytvarujte kuličku. Takto pokračujte do té doby, dokud máte rýži a směs z tofu a pesta. 
 7. Tip: Aby se vám rýže při tvarování kuliček nelepila na ruce, mějte je vždy lehce navlhčené vodou. Tím zajistíte, že tvarování bude mnohem snadnější a rýže se nebude lepit.
 8. Obalení a smažení: Kuličky obalte ve směsi strouhanky a pomletých arašídů. Smažte v rozpáleném oleji do zlatavé barvy tak, aby byla kulička do poloviny ponořená.
 9. Servírování: Ozdobte talíř rostlinnou majonézou, ze salátu a proužků mrkve vytvořte hnízda a na ně položte smažené kuličky.

Autorem tohoto receptu je @bohokristyna.

Mňam!