Zrnková káva Rebelbean Colombia eje cafetero 250 g (bezkofeinová)

Zrnková káva bez kofeinu od brněnské pražírny Rebelbean. Chuť kávy je opět bez kompromisů a úžasně sladká, šťavnatá s poměrně vysokou aciditou. Vynikne jak na espressu, tak i na filtru, kde se krásně projeví chuť červeného pomeranče, sladkost karamelu a příjemná natrpklost černého bezu v dochuti.

Červený pomeranč • Karamel • Černý bez

 

Skladem
330 Kč 286,96 Kč bez DPH
Kategorie: Rebelbean
Hmotnost: 0.3 kg
Složení: Vegan

O kofeinu zbavené kávě

Co si budem, decaf (kofeinu zbavená káva) je jednoduše super! Zvláště pro ty, co mají kávu opravdu rádi a chtějí si dopřát kdykoliv během dne.

Jen pro zajímavost – rostliny s nízkým obsahem kofeinu existují, nicméně se komerčně, alespoň zatím, nepěstují. Po všech stránkách je totiž mnohem jednodušší se kofeinu zbavit až dalším zpracováním klasických zrn a odrůd.

Tato bezkofeinová káva pochází z produkce několika farmářů z oblasti Eje Cafetero v departementu Quindio v centrální Kolumbii. Jedná se o blend několika místních odrůd s největším zastoupením odrůd Caturra a Castillo.

Všechny kávy byly nejprve zpracovány klasickou promytou metodou, smíchány a poté zbaveny kofeinu. Proces dekofeinizace probíhal ve stejné oblasti Eje Cafetero místní firmou s využitím metody sugar cane. Do Evropy se tak káva dostává už zbavená kofeinu, což není úplně typické. 

O metodě “sugar cane”

  1. Nejdříve se zrna očistí horkou párou a následně se hydratují horkou vodou, aby nabobtnala a změkla.
  2. Ve druhé fázi se přechází k hydrolýze kofeinu, která probíhá díky kyselině chlorogenové, která je přírodní součástí kávových zrn. Extraktory se získávají přirozenou cestou fermentací cukrové třtiny – odtud název procesu. Za pomocí ethyl acetátu se redukuje množství kofeinu v zrnech na požadovanou úroveň v několika stejných opakujících se krocích namáčení.
  3. Následně se zrna opět pročistí od zbytku ethyl acetátu saturovanou párou a jsou mechanicky usušena na požadovanou běžnou úroveň 10–12 % vlhkosti.

Bezkofeinová zrnková káva Rebelbean Colombia eje cafetero 250 g

KategorieZrnková káva

Zpracování: Decaf - kofeinu zbavená káva (technikou sugar cane)

Pražení: Omni roast - vhodné na všechny způsoby přípravy

Farmář: Sdružení farmářů Eje Cafetero, OblastEl Eje Cafetero, Quindio, Odrůda: Castillo, Caturra, Colombia, Tabi, Bourbon

Značka: Rebelbean Brno

Chuťový profil: Červený pomeranč • Karamel • Černý bez

SkladováníUchovejte v suchu a chladu

Praženo: V posledních 2-4 týdnech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu